Ogłoszenia
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
08.09.2023

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach projektu Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej – etap Mechaniczne oko
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Łódź oraz Województwa Łódzkiego, a także działające na tym obszarze organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach projektu Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej – etap Mechaniczne oko, które będą realizowane w okresie od 08.09.2023 r. do 14.09.2023 r.
 
Czego dotyczy projekt?
 
Projekt zakłada poszerzenie oferty Narodowego Centrum Kultury Filmowej o wystawę stałą pn. „Mechaniczne oko”, poświęconą historii kina i technologii filmowej. Będzie ona podróżą w czasie – od współczesnych technologii cyfrowych, przez kino „analogowe” do XIX-wiecznej kultury techniczno-wizualnej.
 
Przeczytaj więcej o wystawie

 
Projekt uwzględnia różnorodne, w tym ponadstandardowe rozwiązania, których wdrożenie zapewni większą dostępność do wszystkich przestrzeni ekspozycyjnych wystawy osobom ze szczególnymi potrzebami.
 
Planowany jest m.in.: montaż pętli indukcyjnych, co umożliwi osobom głuchym i słabosłyszącym zwiedzanie wystawy z przewodnikiem i grupą słyszącą, montaż platformy widokowej umożliwiającej obserwację wszystkich elementów ekspozycyjnych osobom z niepełnosprawnością ruchową, zorganizowanie uproszczonej ścieżki zwiedzania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, wydzielenie cichej i spokojnej przestrzeni relaksacyjnej z myślą o potrzebach osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, umożliwienie zwiedzania wystawy w tzw. „cichych godzinach” w odpowiedzi na potrzeby osób z trudnościami komunikacyjnymi.
 
Przeczytaj więcej o planowanych rozwiązaniach dla osób ze szczególnymi potrzebami

 
O co pytamy?
 
Chcemy dowiedzieć się:
 • czy założenia i plan wystawy zachęcają do jej odwiedzenia?
 • czy planowana oferta kulturalno-edukacyjna związana z przedmiotem wystawy jest interesująca dla odbiorców?
 • czy zaplanowane rozwiązania zapewnią wystarczającą dostępność do wystawy dla osób ze szczególnymi potrzebami?
 
Jak można wziąć udział w konsultacjach?
 
Konsultacje trwają od 08.09.2023 r. do 14.09.2023 r.
 
Zapoznaj się z projektem i powiedz nam, co myślisz:
 
 1. Porozmawiajmy na spotkaniu w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi – Narodowym Centrum Kultury Filmowej (ul. Tuwima 46) – 14 września 2023 r. o godzinie 17:00.
 2. Możesz też zgłosić uwagi i propozycje do projektu w formie pisemnej:
  1. prześlij nam swoją opinię na adres e-mail: p.kowalczyk@ec1lodz.pl
  2. możesz ją wysłać również listownie na adres „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, ul. Tuwima 46, 90-021 Łódź, z dopiskiem: „Mechaniczne oko – konsultacje”
  3. lub złożyć osobiście w naszej siedzibie przy ul. Tuwima 46 w Łodzi (recepcja).

Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Paweł Kowalczyk (2023-09-08 07:36:29)
Informację zmodyfikował(a): Paweł Kowalczyk (2023-09-08 07:38:03)
Liczba odwiedzin: 99732

design by fast4net