Krótkoterminowy najem powierzchni komercyjnych
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij

| kontakt: | tel. +48 42 600 61 73 | e-mail: konferencje@ec1lodz.pl |EC1 (Elektrociepłownia nr 1) to najstarsza komercyjna elektrownia znajdująca się na terenie Łodzi, która służyła mieszkańcom przez niemalże 100 lat. Po okresie jej świetności, nieczynne i niszczejące tereny, położone w centrum miasta, zostały zrewitalizowane i zaadaptowane do pełnienia zupełnie nowych funkcji. Obecnie „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi przy ulicy Targowej to około 40 000 m2 budynków o postindustrialnym charakterze oraz blisko 4 hektary niezwykłego otoczenia.

Na terenie kompleksu EC1 zlokalizowane są przestrzenie, które instytucja udostępnia pod wynajem, w celu organizacji konferencji, eventów, imprez, wystaw, wernisaży, warsztatów oraz innych wydarzeń. Są to miejsca idealne dla najemców, którym zależy na zorganizowaniu przedsięwzięcia w miejscu wyjątkowym i nowoczesnym, które zachowało swój postindustrialny sznyt. Wśród powierzchni przeznaczonych pod wynajem są między innymi:

 

HALA MASZYN

To największa i jednocześnie najbardziej efektowna przestrzeń, którą możemy oddać do Państwa dyspozycji. Jest to zabytkowe pomieszczenie z 1907 r. O jego unikalnym wyglądzie świadczą między innymi oryginalne, historyczne elementy, takie jak suwnica, podpory szyn suwnicy, klatka schodowa wraz z zegarem, bordiury czy kafle. Hala Maszyn, dzięki niebanalnemu wnętrzu stała się ważnym, lubianym i popularnym miejscem, które często wykorzystywane jest w celu organizacji eventów, uroczystości okolicznościowych, imprez oraz innych wydarzeń.FOYER HALI MASZYN

 

To sala, która może być zarówno docelowym miejscem organizacji wydarzenia, jak i stanowić dodatek do Hali Maszyn, na przykład w postaci przestrzeni cateringowej lub wystawienniczej. Jest to wnętrze eleganckie i stylowe. Niejednokrotnie to właśnie na tę salę decydują się najemcy, którzy chcą zorganizować swoje wydarzenie w gustowny i nieszablonowy sposób. Dodatkowym atutem tego wnętrza, podkreślającym jego szykowność, jest olbrzymia kopuła planetarium, wyłaniająca się z poziomu -2. Możliwość jej iluminacji sprawia, że foyer nabiera blasku i staje się przestrzenią idealną na zorganizowanie bankietu, oficjalnej kolacji oraz innych uroczystości.

| kontakt: | tel. +48 42 600 61 73 | e-mail: konferencje@ec1lodz.pl |


SALE KONFERENCYJNE

W przypadku organizacji konferencji lub warsztatów z udziałem nieco mniejszej liczby osób, proponujemy Państwu unikalną salę konferencyjną o powierzchni 623 m2 wraz z otoczeniem. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym na tym obszarze są demontowane ściany, umożliwiające podzielenie sali na trzy, bądź dwa odrębne moduły, w zależności od potrzeb najemcy. Dodatkową zaletą tej przestrzeni jest widok na zabytkową Halę Maszyn wraz z najstarszą w Polsce suwnicą, którą to podziwiać można przez przeszkloną ścianę.

Ponadto na terenie wschodniej części kompleksu znajdują się również liczne udogodnienia, które ułatwią zorganizowanie i odpowiednie przeprowadzenie wydarzenia. Są to między innymi windy (w tym również towarowe), klimatyzacja, internet bezprzewodowy, parking z około 200 miejscami oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. W celu uzyskania informacji na temat dostępności terminów, cen oraz zaczerpnięcia wiedzy na temat pozostałych powierzchni - prosimy o kontakt na adres mailowy: konferencje@ec1lodz.pl lub telefoniczny (+48 42 600 61 73).

Oprócz tego, kompleks EC1 może poszczycić się bardzo dogodną lokalizacją, ponieważ znajduje się w samym centrum Łodzi. Co więcej, EC1 stanowi część większego projektu, tak zwanego Nowego Centrum Łodzi, który jest największą tego typu inwestycją w Europie Środkowej. Jedną z głównych inwestycji Nowego Centrum Łodzi jest budowa innowacyjnego multimodalnego dworca Łódź Fabryczna, który zlokalizowany jest zaledwie kilkaset metrów od „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi. Centralny obszar miasta w niedługim czasie stanie się miejscem tętniącym życiem, w którym powstaną liczne obiekty kultury, sztuki, rozrywki, biurowce oraz restauracje.

O wyjątkowym charakterze i unikalnym wyglądzie instytucji świadczy również pierwsze miejsce w prestiżowym plebiscycie na Bryłę Roku 2013. Jest to nagroda przyznawana najciekawszym realizacjom architektonicznym, a nasz kompleks odniósł zwycięstwo zdecydowaną przewagą głosów. Ponadto w rozstrzygniętym 18 marca 2015 r. konkursie branży spotkań MP Power Awards, „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi zwyciężyło w kategorii Event Venue. Oznacza to, że w ocenie specjalistów zajmujących się planowaniem i organizacją imprez, wydarzeń czy konferencji, wśród wielu obiektów funkcjonujących na polskim rynku, nasza placówka została uznana za najciekawszą i najbardziej profesjonalnie przygotowaną do współpracy.

| kontakt: | tel. +48 42 600 61 73 | e-mail: konferencje@ec1lodz.pl |


Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Paweł Kowalczyk (2022-02-22 10:24:04)
Informację zmodyfikował(a): Paweł Kowalczyk (2024-06-25 10:44:42)
Liczba odwiedzin: 3763

design by fast4net